طراحی لوگو یا نشانه

طراحی لوگو و نشانه

طراحی لوگو و نشانه تا به حال به این ساده گی نبوده است ، طراحی لوگو یکی از مهم ترین عامل برند سازی یک وب سایت یا شرکت می باشد ، بیشتر شرکت های تجاری برای موفقیت خود در اولین قدم فعالیت خود مشغول به برند سازی و طراحی لوگو خود می شوند .

باید بدانید سابقه طراحی نشانه به زمانهای بسیار بسیار دور بر می گردد، آنجا که انسانهای اولیه برای انتقال مفاهیم مربوط به مثلا شکار در یک نقطه، علائمی را روی دیوار غارها ثبت می کردند و هر کجا آن علامت دیده میشد، مفهوم واحدی را به مخاطب و بیننده منتقل می نمود.


 

 

 

logo

طراحی لوگو تایپ چیست ؟

باید بدانید لوگو تایپ از عناصر نوشتاری تولید می شود ، اشتباه نکنید ! نوشتن یک فونت یک لوگو تایپ نیست بسیاری لوگو های تایپ با هماهنگی چندین طراح و طراحی توسط دست انجام و بعد از تکمیل طراحی دستی توسط نرم افزار های مربوطه به طراحی دیجیتالی تبدیل می شود .

مونوگرام هم همان لوگو تایپ است ؛ عنوان مونوگرام (Monogram) شناخته می‌شوند که عنوان بسیار بامعنایی برای چنین لوگوتایپ‌ هایی می باشد. مونوگرام‌ جنبه‌های تصویری برجسته‌تری نسبت به لوگو تایپ‌ها دارند. به بیان روشن‌تر، یک لوگو پس باید بدانیم لوگو های تایپی که طراحی می شود و توسط نرم افزار های مربوطه تبدیل به سه بعدی می شود را مونو گرام می گویند .

 

logo2

طراحی لوگو نشانه یا آرم چیست ؟

قضیه طراحی نشانه یا آرم بسیار متفاوت با بحث طراحی لوگو تایپ می باشد ؛ آرم یا نشانه بدون استفاده از علایم املایی و نوشتاری تکیمیل و اجرا می شود طراحی که پروژه آرم خود را دریافت می کند و شروع به طراحی می کند باید کاملا آگاه باشد این لوگو باید در اولین نگاه مخاطبان یا کاربران سریع به جذب کاربر کند ، نکته قابل توجه این است جذب کاربر اقدام معمی در امر طراحی لوگو نیست ، طراح باید بیشتر تمرکز خود را بر مبنای معنی آرم طراحی شده بگذارد که کاربر بعد از دیدن پروژه سریع معنی و مفهوم لوگو را دریافت کند . امروزه این آرم را می توان در همه جا دید؛ از علائم راهنمایی و رانندگی گرفته تا علائم و نشانه های فروشگاهها، ساختمانهای عمومی، مترو، راه آهن و خلاصه هرکجا که ضروری است